Ne Prill 1993, Papa Gjon Pali II puthi token Shqiptare

Ne Prill 1993, Papa Gjon Pali II puthi token Shqiptare

107
0
SHPËRNDAJE

25. Prill1993.

Papa Gjon Pali II vizitoi Shqiperine

Papa e puthi token e shejte , se ata e din me se miri qe te shejte jane shqiptaret dhe trojet e tyne ku ata i mbijetuen per mija vjet
komplotit te forcave te erresires dhe kurr nuk u dorezuen , po me qmimin e jetes e ruejten ate me te shejten te verteten.

Shume shpejt e gjithe bota do te gjunjezohet  para shqiptarve te kerkoj falje per gjenocidin qe per mija vjet eshte ba kunder tyne.
Ardhmeria ju takon shqiptarve te vertete dhe te gjithe njerezve te mire.

— sami pireva