Monday, February 18, 2019
Authors Postimet nga NJEKOMB

NJEKOMB

180 POSTIME 0 COMMENTS

Çitaku tregon pse e vë në siklet ish-pjesëtarin e Batalionit Atlantiku:...

Ambasadorja e Republikës së Kosovës Vlora Çitaku, ia ka uruar përvjetorin e pavarësisë komandantit Gani Shehu, që ishte pjesë e Batalionit të Atlantikut. Çitaku në...

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau uron Donat Sylën për Ditën e...

Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, kryeministri kanadez, Justin Trudeau, ka uruar Donat Sylën. Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, ka uruar Konsullin e Përgjithshëm të Kosovës...

Lakra gjigante në madhësinë e një njeriu

Rozmari Norwood dhe burri i saj, Sean Cadman, kanë kaluar nëntë muajt e fundit duke u kujdesur për një lakër që rritej në fund...

Migjen Basha e bën për spital futbollistin serb dhe pastaj përjashtohet...

Migjen Basha është shndërruar në fytyrë tragjike për skuadrën e Aris, pasi u përjashtua me të kuq pas 11 minutave lojë. Kanë mjaftuar 11 minuta...

Pilotit të parë të FSK’së po i mungon helikopteri, ka një...

Është i pari nga 2,500 pjesëtarët aktualë që ka Forca e Sigurisë së Kosovës, që ka provuar ndjenjën e të pilotuarit një fluturake. Dhe, rrjedhimisht,...

Mërgimtarët në Zvicër festuan sot me Lorik Canën e Halil Kastratin

Sot jo vetëm në trevat shqiptare, por gjithandej botës ku ka shqiptar është festuar 11 vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Në Gjenevë të Zvicrës është...

Alpinistë nga Shqipëria dhe Kosova urojnë Pavarësinë nga mali i Pashtrikut

Mali i Pashtrikut i cili gjendet në Kosovë dhe në Shqipëri, me një lartësi prej 1,986 metra ka mirëpritur sot alpinistë nga Shqipëria dhe...

Fjalimi i Rugovës që ngriti në këmbë deputetët e Parlamentit Evropian...

Në Strasburg, më 16 dhjetor 1998, në selinë e Parlamentin Evropian në Strasburg, Ibrahim Rugovës, në një ceremoni madhështore iu dorëzua Çmimi Saharov nga...

SHBA-ja premton të vazhdojë përkrahjen e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë premtuar mbështetjen e tyre për Kosovën. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një delegacion të...

Djemtë tanë po na bëjnë krenarë, Arbër Zeneli sapo bëri diçka...

Arbër Zeneli ka filluar të bëhet protagonist me skuadrën e re në Ligue 1 të Francës. Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018...