Friday, February 22, 2019

Monthly Archives: February 2019

Kur ujëvara “merr” flakë, ky është fenomeni i mahnitshëm që po i lë turistët...

Parku Kombëtar "Yosemite" në Kaliforni i ka mahnitur edhe një herë vizitorët me fenomenin spektakolar vjetor të "zjarrit". Për vetëm disa ditë në muajin shkurt,...

Ljajiq: Produktet serbe në Kosovë po hyjnë nepërmjet kontrabandës

Ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Ljajiq, ka deklaruar se mallrat serbe janë prezente në Kosovë dhe se ato po hyjnë edhe në mënyra...

Familja e Dua Lipës marrin vëmendje gjatë parakalimit në tapetin e kuq të Brit...

Dua Lipa, shqiptarja më e përfolur në botë për momentin, mbrëmë ka rrëmbyer një tjetër çmim shumë të rëndësishëm për karrierën e saj, pas...

Kadare: Ka shumë njerëz në Shqipëri që nuk e duan këtë Shqipëri sot

Shumë herë Ismail Kadare ka shprehur indinjatë për shqiptarët që nuk e duan Shqipërinë. Shkrimtari i madh shqiptar, i dashur dhe i urryer prej shumë...

Fshati Rrenc që nuk ka lidhje me rrenën

Një fshat i vogël me rreth 120 shtëpi, në zonën e Dragashit, është i veçantë për nga emri – i thonë Rrenc. Për këtë ka...

SHBA: Mos lini mandatet!

Në një kohë kur deputetët e opozitës nisës firmosjen e formularëve për lënien e mandatave, për herë të fundit për mos ta bërë këtë...

Kosova mëson kundërshtarët e kualifikimeve të Evropianit 2021

Përfaqësuesja e Kosovës i ka mësuar emrat e kundërshtarëve për Kampionatin Evropian 2021, pas shortit të hedhur sot në Nyon të Zvicrës. Përfaqësuesja e Kosovës...

Cakaj takohet me Mogherinin, flasin për rrugën e Shqipërisë drejt BE’së

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, gjatë ditës së sotme është takuar me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini, transmeton Gazeta Metro. Ministri...

Mogherini: Përkundër vështirësive ka progres në negociatat Kosovë

Shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini deklaroi se pavarësisht nga vështirësitë, ka pasur përparim në negociatat midis Beogradit dhe Prishtinës. Mogherini tha për Politiko, se...

“Në zonat e protestës është bllokuar çdo valë telefonike”, Deutsche Welle i kërkon falje...

Ditën e sotme opozita zhvilloi protestën e saj të paralajmëruar. Në shesh përpara godinës së Parlamentit u mblodhën mijëra protestues, të cilët kërkuan dorëheqjen e...