Friday, February 22, 2019

Monthly Archives: February 2019

Polici amerikan që po habit botën, për t’i qetësuar fëmijët e frikësuar u shtri...

Kur pranuan një telefonatë për rrjedhje të gazit në qytetin Saut Hill, policia dhe ekipet emergjente menjëherë u shfaqën në vendin e ngjarjes për...

Nga mesnata qytetarët e Maqedonisë së Veriut në Greqi vetëm me pasaportë

Fletët e bardha në të cilat deri dje policët kufitarë grekë na vendosnin vula për hyrje në vendin e tyre prej mbrëmë në mesnatë...

Juncker: Nëse vendet e Ballkanit Perëndimor nuk hyjnë në BE, rrezikojmë të kthehemi në...

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, tha se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë një perspektivë reale të anëtarësimit në Bashkimin Evropian, sepse...

Volvo sjell në Europë kamionët e parë tërësisht elektrik

Volvo Trucks ka filluar të dërgojë kamionët e parë tërësisht elektrikë. Kamionët elektrikë janë pjesë e një serie pilot e zhvilluar në bashkëpunim me...

Askush nuk ndeshet me Hulkun e Iranit

Askujt nuk i mban të ndeshet me të. Në fakt, ai është i frikshëm thjesht në të parë, pasi përmasat e trupit të tij...

Kosnett: Puna e qeverisë amerikane në Kosovë përqendrohet rreth tre temave kryesore

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, deklaroi sot se përkrahja e nismave për edukim është thelbësore për suksesin e shtetit të Kosovës, pasi...

“Është 20 minuta punë”, ish-ministri grek lëshon gojën me deklaratat për Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Ish-ministri grek i Mbrojtjes dhe kreu i “Grekëve të Pavarur” Panos Kammenos i ka habitur të gjithë në një intervistë që ka dhënë për televizionin “TRT”. Gjatë...

Me pagën e parë nga Man Unitedi, ylli i ri ia blen një autobus...

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Diogo Dalot, e ka befasuar akademinë ku ai kishte ushtruar si fëmijë, duke ia blerë një autobus, me paratë...

Rritet besimi i qytetarëve në kryeministrin Ramush Haradinaj

“Pulsi Publik- XV” i publikuar nga UNDP ka publikuar të dhënat e reja në besueshmërinë e institucioneve dhe udhëheqësve të tyre. Ajo që bie në...

Fustani me yje i Dua Lipës bëhet temë e debatit në Britani të Madhe

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “BRIT 2019” ishte një ngjarje e rëndësishme dhe një nga fituesit ishte edhe Dua Lipa. Ajo ka marrë vëmendjen e...