Friday, February 22, 2019
Blog Faqe 4
Në programin e mëngjesit në një nga televizionet në Serbi, Presidenti Aleksander Vuciq, ka thënë se zyrtarët amerikanë dhe britanikë ia përkujtojnë se Kosova është shtet. Sipas Vuçiqit, amerikanët dhe britanikët kanë kritika për Kosovën, por publikisht po e përkrahin. ...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ministren e Shtetit për Punë të Jashtme të Japonisë, Toshiko Abe. Në një postim në Facebook, Haradinaj ka njoftuar se vitin e ardhshëm në Kosovë do të hapet ambasada japoneze,...
“Bëhuni gati për betejën e radhës në Tiranë, në Shkodër, në Vlorë, në Korçë, në Elbasan, në Durrës, në Dibër, në Tropojë dhe në Sarandë, anembanë vendit. Zoti e bekoftë Shqipërinë!”. Këto ishin fjalët përmbyllëse të mitingut të zhvilluar këtë...
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka qenë i ftuar sot në program të mëngjesit në TV Prva. Siç po shfaqet vazhdimisht, aspak i sinqertë dhe shumë triullues, presidenti serb ka thënë shumë të pavërteta në këtë emision. Ndër të tjera, Vuçiq...
Këngëtarja Dua Lipa dje (e mërkurë) në mbrëmja e madhe të ndarjes së çmimeve britanike të muzikës, “Brit Awards 2019” është veshur me ngjyrat e flamurit të Kosovës. Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, natën që lamë pas (e mërkurë) është shpërblyer...
Zhdukja e 280 kg ar, vjedhja e thesarit të shtetit, ka qenë padyshim një nga ngjarjet më të bujshme në Shqipërinë Post Komuniste. Autorët e vjedhjes së thesarit, i cili fshihej në tunelet e Krrabës, nuk janë gjetur ende dhe...
Lyoni arriti ta ndalë Barcelonën në mbrëmjen e së martës në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Në ndeshjen që u zhvillua në Francë, Lyoni ia doli të barazojë pa gola me...
Me duartrokitje është pritur fjalimi i shkurtër i Dashamir Shehit në mesin e turmës së protestuesve përpara Parlamentit. Shehi ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama si të keqen më të madhe që ka pasur Shqipëria në vitet e pas diktaturës. Ndërsa...
Nuk ka rëndësi se sa peshon, është joshëse të prekësh, të përqafosh dhe përkëdhelësh trupin e një gruaje. Ne burrave nuk na bën përshtypje të dimë sesa peshon një grua. As ia kemi idenë se çfarë mase ka...
Në një ditë me borë në Chelyabinsk të Rusisë, një qen priste me durim që të kalonte rrugën. Por, kjo ishte e pamundur për shkak të komunikacionit të dendur. Për ta mundësuar këtë, u përkujdes një polic. Ai la veturën...